
Volilne kampanje imajo v svetu že dolgo časa pridih šova in cirkusa, a pri nas zaenkrat še ni tako, saj večina kandidatov še vedno stavi na neposredni stik z volilci. Po mnenju strokovnjaka za marketing Andreja Drapala bi se lahko od tujine marsikaj naučili: "80 odstotkov kampanje bi moralo biti namenjene pripravi, analizi in oblikovanju identitete kandidata."
Večina volilne kampanje je graditev osebnosti kandidata, kar lahko traja tudi leta, čeprav volilci večino kandidatov že dobro poznajo. In ker se na predsedniških volitvah voli predvsem na podlagi osebnosti, bodo kandidati največ stavili prav na to. Večina vodij kampanj poudarja preudarnost, mirnost in tolerantnost njihovih kandidatov.

Glede na napovedi se bodo volilne kampanje na prvi pogled le malenkostno razlikovale. V modi je skromnost, morda tudi za to, ker Slovenci v zadnjem času v denarju vidimo nekaj slabega, kar je eden od kandidatov sicer že občutil na lastni koži. "Ugled se lahko zelo hitro izgubi in težko povrne, zato so lahko napake pri komuniciranju precej usodne," meni Andrej Drapal.
Na koncu bo zmagovalec volitev samo eden, zmagovalcev kampanje pa je lahko tudi več. Tudi kandidati, ki ne bodo zmagali, bodo namreč svoje ideje in ideje strank, ki jih zastopajo, močno promovirali, kar se jim v prihodnosti lahko zelo obrestuje.