Stanovalcem stolpnice v Domžalah, ki jim je požar uničil stanovanja, je olje na ogenj prilila še država. Obljubila jim je denarno pomoč, ki pa jo bo treba vrniti. Stanovalci se zato sprašujejo, ali bi zanjo sploh zaprosili.
Na centru za socialno delo skušajo pomiriti strasti in pravijo, da pomoči ni treba vrniti za čas življenja. To pomoč namreč država izterja, ko človek umre, torej v postopku dedovanja. Na ministrstvu za delo pa medtem napovedujejo, da bodo zakon v kratkem spremenili, tako da tovrstnih pomoči ne bo več treba vračati.
Stanovalci, ki jim je pogorelo vse, se zdaj sprašujejo, ali naj z vlogo počakajo, dokler ne bo sprejeta nova zakonodaja. A na pristojnem ministrstvu pravijo, da čakanje ni potrebno, ker bo po sprejetju novega zakona ta veljal tudi za danes vložene vloge.
Kaj so na strehi domžalske stolpnice počeli jamarji?
Po sobotnem požaru v domžalski stolpnici je posredovala tudi Jamarska reševalna služba (JRS). Kot so zapisali na spletni strani Uprave RS za zaščito in reševanje, je po požaru na strehi ostal kup skrivenčene pločevine. Pripadniki JRS so pločevino najprej zasilno zasidrali v betonske preklade, potem pa jo odstranili. Če tega ne bi storili, bi veter pločevino razmetal po okolici in bi ogrožala ljudi.
"Ta akcija je še ena takšnih, ki dokazuje, da člani JRS nismo samo za v jame, ampak smo mogoče edini, ki lahko tako hitro in učinkovito pristopimo k zahtevnemu problemu in ga tudi rešimo," je v imenu jamarjev sporočil Maks Marela. Zahvalil se je vsem, ki so z dvodnevnim delom znižali stroške sanacije za nekaj tisoč evrov.
Dejavnost JRS sofinancira uprava za zaščito in reševanje, njeni pripadniki pa v primeru naravne ali kakšne druge nesreče sodelujejo pri intervencijah, ko gre za zaščito, reševanje ali pomoč.
KOMENTARJI (90)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.