Na Brdu pri Kranju bo 14. in 15. maja potekala 11. delavnica o telekomunikacijah VITEL, od 16. do 18. maja pa bo v Cankarjevem domu osrednja prireditev s področja telekomunikacij - Teleinfos 2001. Razprave se je udeležilo preko 80 ljudi, ki se tako ali drugače ukvarjajo s telekomunikacijami in imajo nosilno vlogo na področju razvoja informacijske družbe v Sloveniji. Udeleženci so si bili enotni predvsem glede obstoja razkoraka med zbliževanjem elektronskih medijev, računalništva in telekomunikacij ter njihovo uporabo na konkurenčnem trgu in med potrošniki.
Obravnavali so še vprašanja uporabe konvergence v gospodarstvu, razvoja v izobraževanju in vloge zakonodaje na tem področju. Samo Hribar Milič, podpredsednik Gospodarske zbornice Slovenije, je izpostavil problem gospodarstva, ki konvergence ne izkorišča za svoj razvoj in boljše poslovne možnosti. Po njegovem mnenju je lahko ena izmed posledic razvoja tudi dualnost družbe, ki bi jo sestavljali vrhunski strokovnjaki in ostala večina prebivalstva, ki novostim ne bi mogla več slediti.
O ustreznosti strokovnih kadrov v Sloveniji so bila mnenja deljena. Dr. Janez Bešter, Laboratorij za telekomunikacije na Fakulteti za elektrotehniko, Univerza v Ljubljani, dr. Bogomir Horvat, Fakultete za elektrotehniko in računalništvo Univerze v Mariboru, in Rado Faleskini, Eles, so izpostavili pomanjkljivosti sedanjega načina izobraževanja. Kot rešitev so predlagali interdisciplinarni študij, sodelovanje tehniških, družboslovnih in ekonomskih fakultet in večji poudarek na študiju logistike. Na drugi strani pa je veljalo mnenje, da imamo dovolj kakovostno izobraženih ljudi.
Tretje vprašanje razprave je bila zakonodaja in vloga države, predvsem Zakon o telekomunikacijah. Ta naj bi po mnenju Marka Cuka, Republiška uprava za telekomunikacije, prinesel tri spremembe: liberaliziral to področje, razvezal lokalno zanko in tako omogočil priključitev še drugih ponudnikov ter ustanovil Agencijo za telekomunikacije in Agencijo za radiodifuzijo.