Ribiči v japonski vasici Taiji so danes končali s pobijanjem delfinov, ki so jih v petek ujeli v plitek, odročen in z bodečo žico obdan zaliv, ki je skrit pred očmi javnostmi.
Izmed 250, ki so jih zvabili v zaliv, so izbrali 52 najlepših, ki jih bodo prodali vodnim parkom. Večinoma gre za velike pliskavke, ki na trgu dosegajo visoke cene, saj jih je mogoče naučiti številnih trikov. Med njimi sta tudi redka vrsta albino oz. rožnatega delfina in njegova mama. Okoli 40 so jih nehumano pobili za meso, eden se je zapletel v mrežo in poginil, ostale pa so izpustili.
Čeprav so jih med sezono lova, ki se je začela septembra in bo trajala do marca, pobili že veliko, so aktivisti organizacije za pravice živali Sea Shepherd sporočili, da je omenjen ulov največji v zadnjih štirih letih, odkar opazujejo njihove aktivnosti.

Vsakoletni množični poboj delfinov poteka tako, da ribiči živali na morju obkrožijo in s palicami tolčejo po vodi. Delfini se grozljivega podvodnega zvočnega zidu ustrašijo, zato bežijo stran od njega – naravnost v past. Ribiči jih namreč usmerjajo v omenjeni zaliv, kamor jih nato zaprejo z mrežami. Delfini panično iščejo izhod in pri tem spuščajo srce parajoče zvoke, med poskusi pobega pa se tudi močno poškodujejo. Tako ujeti na milost in nemilost običajno čakajo 72 ur. V tem času jih pridejo pogledat trenerji in pokupijo najlepše, vse ostale pa čaka nehumana smrt. Ko se začne klanje, se ribiči nadnje spravijo s kavlji, sulicami in noži in kmalu je zaliv obarvan krvavo rdeče.
"Delfini prestajajo nasilno in stresno situacijo. Mladičke in matere ločijo, nekatere odpeljejo žive, druge pobijejo, tretje izpustijo nazaj v morje, da ostanejo sami," je povedal Paul Watson, ustanovitelj organizacije Sea Shepherd.
In medtem, ko jih zahodni svet obsoja, se Japonska zagovarja, da je takšno lovljenje del njihove tradicije in življenja že na tisoče let.
KOMENTARJI (73)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.