SP Nemčija 2006

Japonci z novim trenerjem

Tokio, 02. 07. 2006 16.53 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Ivica Osim nekdanje trener jugoslovanske reprezentance bo na mestu japonskega selektorja nadomestil Brazilca Zica.

Ivica Osim naj bi nadomestil Zica. Bo bolj uspešen?
Ivica Osim naj bi nadomestil Zica. Bo bolj uspešen? FOTO: Reuters
Petinšestdesetletni Osmi je bil rojen v Sarajevu in je prevzel jugoslovansko reprezentanco leta 1986. Štiri leta pozneje jo je na SP popeljal do četrtfinala. V najvišji japonski ligi je eno izmed najmočnejših ekip, United Čiba, vodil od leta 2003, lani pa jo je pripeljal do prvega naslova prvaka doslej. Njegov največji tekmec za mesto japonskega selektorja je bi bil nekdanji igralec sredine igrišča Didier Deschamps, ki je bil kapetan Francozov, ko so ti leta 1998 na domačih tleh osvojili naslov svetovnih prvakov in dve leti pozneje tudi evropski naslov.

Nekdanji trener zdaj že pokojne jugoslovanske nogometne reprezentance Ivica Osim bo po poročanju japonskih medijev nasledil brazilsko legendo Zica, ki išče mesto trenerja v Evropi, na klopi japonske državne reprezentance. Edina ovira na tej poti je bila pogodba z japonskim prvoligašem JEF United Čiba, ki se Osimu izteče januarja leta 2007. Pozno v soboto sta se vodstvi kluba in nogometne zveze (FA) dogovorili in Osim bo lahko podpisal novo pogodbo s FA, kar naj bi se zgodilo še v začetku tega meseca.

"Želeli smo, da bi vodil ekipo do izteka pogodbe, vendar bi ga s tem potisnili v kot, saj je sprejel ponudbo japonske zveze. Sedaj je prost in bo lahko naredil korake, ki jih želi. Mi ga ne bomo ovirali," je za japonske medije dejal predsednik JEF United Čibe Takahiro Jodogava. Japonci bodo kvalifikacije za azijski pokal začeli 16. avgusta na domačih tleh z Jemnom, 9. avgusta pa bodo doma igrali še prijateljsko srečanje. 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • Powered, bencinska kosilnica
  • Lounge naslanjač Relax
  • Lounge set Maja      
  • Gardena, robotska kosilnica      
  • žar
  •  Vrtna hiška, lesena, mikka
  • Scheppach visokotlačni
  • Lounge set Alex
  • Karcher visokotlačni
  • Villager robotska kosilnica
  • paviljon
  • sedežna fiesta

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.