Po Likarjevih besedah prestavlja Žito glavnega nosilca visoke kakovosti v slovenski živilsko-predelovalni branži. V obrazložitvi je poudaril, da je Žito pokazalo, da je dinamična organizacija, ki se odziva na spremembe slovenskega trga in na izzive in nevarnosti Evropske unije. Hkrati s pridobivanjem certifikata ISO 9001 si je Žito med novimi cilji zastavilo pridobitev certifikata varne hrane HACCP, s čimer bodo še bolj zaščitili potrošnika, v prihodnosti pa nameravajo med drugim več poudarka nameniti tudi izobraževanju zaposlenih.
Podelitve certifikata se je udeležila tudi podpredsednica Gospodarske zbornice Slovenije Marta Kos, ki je poudarila, da je pridobitev certifikata pomembna tudi zaradi konkurenčnosti na tujih trgih. Živilsko-predelovalna industrija ustvari v Sloveniji letno okoli štiri odstotke bruto domačega proizvoda (BDP) in predstavlja tri odstotke zaposlenih, medtem ko v država EU ustvari 15 odstotkov BDP in predstavlja 12 odstotkov zaposlenih. Slovenska živilsko-predelovalna industrija je po njenih besedah razen izjem dobro pripravljena na trg EU. Izpostavila je pomembnost povezovanja v tej branži in poudarila še, da majhnost slovenskega trga zahteva izvozno usmerjenost.
Certifikat ISO 9001 je v Sloveniji že prejelo okoli 600 podjetij, od tega so z njim lahko pohvali okoli 25 podjetij prehrambene industrije.