Kot je povedal namestnik generalne državne tožilke Zdenke Cerar, Franc Mazi, so Hudobivnikov predlog vzeli za uradno pobudo, ki jo bodo preučili, in če se bo pokazal sum nezakonitega ravnanja, tudi primerno ukrepali. Več o možnih ukrepih bo po njegovem zagotovilu znano do konca meseca. Za zdaj vrhovni državni tožilec več o upravičenosti Hudobivnikove pobude ni mogel povedati, dodal pa je, da bi omenjene primere, še posebej primer ZZZS in zavarovalnice Vzajemna ter ravnanje nadzornega sveta zavarovalnice Triglav, preučili v vsakem primeru.
Zoper odgovorne na ZZZS in zdravstveni zavarovalnici Vzajemna bi morali po Hudobivnikovem mnenju ukrepati, ker so protipravno in nezakonito oškodovali varčevalce oziroma zavarovance.
V povezavi s Francem Arharjem pa se mu zdi sporno tudi Arharjevo svetovanje avstrijski banki Reifesenzentral pri nakupu Krekove banke. "Nekdanji guverner je član sveta Banke Slovenije zato ne bi smel posredovati pri prodaji banke Avstrijcem," dodaja Hudobivnik.
Hudobivnik je opozoril tudi na nedopustno ravnanje nadzornega sveta zavarovalnice Triglav, saj ta ne upošteva sklepa agencije za zavarovalni nadzor, da naj predsednico uprave Nado Klemenčič in člana uprave Jožeta Obersnela razreši.
Kako se bodo zapleti z Vzajemno in Triglavom razpletli, bo potrebno počakati vsaj še do naslednjega tedna, ko se bosta z dopusta vrnila direktor agencije za zavarovalni nadzor Jurij Gorišek ter generalna državna tožilka Zdenka Cerar.
Anonimni tožnik na okrožnem sodišču dopolnil tožbo
Anonimni tožnik, zavarovanec Vzajemne, je na okrožnem sodišču v Ljubljani tožbo še dopolnil. V tožbi zahteva, da se sklepi, sprejeti na skupščini zavarovalnice, razglasijo za nične oz. se razveljavijo. Gre za sklepe, s katerimi so člani nadzornega sveta prejeli nagrade iz dobička v višini 7,5 milijona tolarjev bruto. Tožnik po poročanju radia sodišču predlaga, naj izda začasno odredbo, s katero se toženi stranki prepreči izvršitev omenjenih sklepov skupščine. Po mnenju anonimne tožeče stranke gre za nezakonito razpolaganje s sredstvi zavarovancev, o njegovi tožbi pa naj bi sodišče odločalo v petek.
Anonimni tožnik je tožbo zoper Vzajemno na ljubljansko okrožno sodišče vložil konec prejšnjega tedna. V njej sodišču predlaga, naj ugotovi, da so sklepi, ki so bili sprejeti na seji začasne skupščine Vzajemne 11. julija, nični. Anonimni zavarovanec se v tožbi sklicuje na to, da začasna skupščina, ki ji je 14. junija potekel mandat, takrat ni več obstajala. Zato ni mogla sprejemati pravno veljavnih sklepov, zaradi česar tudi ni imela pristojnosti spreminjati statut, poviševati sejnine in deliti nagrade nadzornemu svetu.