Ljubljanski kriminalisti so prijeli 28-letnika in dva 42-letnika, za katere utemeljeno sumijo, da si denar služijo s preprodajo mamil.
Svoj "štab" so si, kot kaže, ustvarili v najeti hiši v okolici Ljubljane. Tam so se v sredo oglasili kriminalisti in odkrili, da se v enem od prostorov skriva posebej prirejen prostor za gojenje konoplje. Našli so tudi kar 850 rastlin in okoli štiri kilograme delno suhih delov rastline. Zasegli so jim tudi opremo za gojenje, na primer ventilacijske sisteme, razsvetljavo, gnojila in drugo.
Včeraj so vse tri pripeljali pred preiskovalnega sodnika, ki jih je poslal v pripor. Trojica je z Obale, in sicer iz Izole, Pirana in Ankarana.
![Konoplja ob robu gozda](https://images.24ur.com/media/images/424xX/Oct2013/61316038.jpg?v=d41d)
Prav z Obale smo dobili obvestilo o še enem zasegu konoplje. Gojila naj bi jo 31- in 36-letnik z območja Kopra, ki pa sta se drugače od prejšnje trojice, ki si je želela hitrega zaslužka, odločila za bolj naraven pristop. Nasad sta ustvarila na urejenih kmetijskih površinah ob robu gozda v bližini vasi Manžan.
Da se tam skriva prepovedani nasad, so policisti izvedeli konec septembra. Konopljo so našli med gostim grmičevjem, našteli pa so 215 sadik. Nato so se oglasili še pri osumljencih in našli manjšo količino že posušene konoplje.
"Glede na količino zasežene prepovedane droge konoplja obstaja utemeljen sum, da sta se 31- in 36-letnik organizirano ukvarjala z gojenjem večjih količin prepovedane droge konoplja, ki je bila, glede na zaseženo količino, očitno namenjena za nadaljnjo prodajo," ugotavljajo na PU Koper. Proti njima bodo podali kazensko ovadbo.
KOMENTARJI (118)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.