Na Krimu je potekal referendum, na katerem so prebivalci odločili, da se želijo priključiti Rusiji.
A kaj pravzaprav dobi Rusija, če bo Krim spet njihov? Številni menijo, da je največja pridobitev Rusije s pripojitvijo krimskega polotoka pomorska baza v Sevastopolu, s čimer bi Rusija prihranila več 100 milijonov dolarjev letno, kolikor plača za najemnino te baze.
A to še zdaleč ni vse, so zapisali na portalu English Russia, kjer dodajajo, da 60 odstotkov dohodkov na Krimu prinese industrija in infrastruktura, 40 pa turizem. Med najpomembnejšimi industrijskimi panogami so prehrambena, kemijska, metalurška in naftna.
Pristanišča, ladjedelnice, industrija ...
Rusijo bi s pripojitvijo Krima dobila več pomembnih pristanišč ob Črnem in Azovskem morju. Od komercialnih pristanišč so med najpomembnejšimi Jevpatorija, Jalta, Krim in Kerč. V ladjedelnici v Feodosiji proizvajajo ladje za Kitajsko, tu je še ladjedelnica v Sevastopolu.
Na Krimu je več kot 500 večjih proizvodnih podjetij in tovarn. Ukrajina bi izgubila tovarne za predelavo železove rude, jeklarno na Kerču, tovarno za proizvodnjo titana … Rusija bi dobila tudi, tobačno tovarno v Simferopolu, tovarno za predelavo rib na Jalti in še druge prehrambeno-predelovalne tovarne. Krim je bogat tudi z nafto, plinom in rudami. Ima pa tudi dobro elektro omrežje.
Poleg poljedelske panoge na Krimu cveti tudi vinogradništvo. Med najbolj znanimi vinorodnimi mesti je Koktebel, kjer proizvajajo vina in vinjak.
KOMENTARJI (358)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.