Primož Ulaga je po Danilu Douganu, Niku Belopavloviču, Janezu Kocijančiču, Janezu Zajcu, Stanislavu Valantu in Tomažu Lovšetu postal sedmi predsednik SZS po njeni ustanovitvi leta 1948 in šele četrti po osamosvojitvi. Je hkrati tudi prvi, ki ni neposredno prišel iz alpskega smučanja, temveč iz nordijskih disciplin. Za svoj mandat ne obljublja ničesar revolucionarnega, temveč bo zvezo v skladu z razpoložljivimi finančnimi viri skušal mirno popeljati do konca olimpijskega ciklusa in Sočija 2014. Ulaga je sicer z devetimi zmagami za svetovni pokal drugi najboljši slovenski smučarski skakalec za Primožem Peterko (15 zmag), osvojil je ekipno srebrno olimpijsko medaljo v Calgaryju (1988) in bil drugi na svetovnem prvenstvu v poletih leta 1988 v Oberstdorfu. Po končani športni poti je šel v podjetniške vode ter bil tudi nordijski direktor ter pozneje poslovni direktor nordijskih disciplin, direktor trženja SZS, končal pa kot zunanji sodelavec.
Ulaga: Kunstelj 179:75
Ulaga želi biti aktiven predsednik
Na koncu je dobil večinsko podporo delegatov klubov na skupščini. Po mnenju Ulage sta k padcu ugleda zveze prispevala neustrezna organizacija in poslovanje zveze, zato se bo zavzemal za spremembe v načinu vodenja organizacije, pri čemer se bo oprl na dolgoletne pozitivne izkušnje, ki si jih je pridobil pri uspešnem vodenju nordijskih disciplin in prav ta uspešen model želi prenesti tudi na krovno zvezo. Med drugim mu je uspelo štirikrat povečati proračun panoge. "SZS bom vodil kot dober gospodar in skušal izboljšati njen ugled, kar bo odvisno tudi od dobrih sodelavcev," je napovedal Ulaga, ki se bo zavzemal za to, da se "šport vrne športnikom in tistim, ki v športu delajo". Zavzemal se bo za izboljšanje odnosov znotraj zveze, njene javne podobe, racionalizacijo vodenja, zmanjšanje administrativnih stroškov, večjo tudi trženjsko samostojnost panog. Meni, da obstajajo v zvezi še mnoge rezerve, zato je kot eno izmed obljub napovedal tudi odpravo zdajšnjega med tekmovalci zelo osovraženega modela samofinanciranja oziroma participacije. Želi si tudi, da bi se domači trenerski strokovnjaki, ki so uspešni v tujini, vrnili in delali doma.
Ulaga si želi biti "aktiven predsednik, ki bo deloval 24 ur na dan". Najprej pa bo po prevzemu nalog preveril zatečeno stanje na zvezi, na podlagi tega pa bo sprožil tudi ukrepe. Diplomat Tomaž Kunstelj, ki se je pred skupščino otepal očitkov o povezanosti z aktualno vladno politiko, je v svojem programu med prednostnimi nalogami omenil, da bi v primeru izvolitve najprej opravil inventuro stanja na zvezi, preden bi se odločil za prevetritev stanja. "Nisem pristaš horuk akcij in nepremišljenih potez, zanimajo me dejstva. Ne pristajam na tezo, da je v smučanju vse narobe. So se pa v zadnjih 20 letih zgodile spremembe, na katere nismo bili pripravljeni," je med drugim dejal Kunstelj.
KOMENTARJI (18)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.