Območje so zajele obilne snežne padavine z močnim vetrom in ledenim dežjem. Močan veter ruši drevje, ki nato pada po električnih vodih. Elektropodjetja hitijo s popravili, vendar opozarjajo, da se bo zaradi vremenskih razmer položaj čez dan verjetno še poslabšal. Po napovedih vremenoslovcev naj bi na območju samo danes zapadlo še najmanj 30 centimetrov snega.
Župan Toronta Rob Ford je dejal, da gre za "najhujše neurje v zgodovini Toronta". Pojasnil je, da je samo v širši okolici mesta brez elektrike okoli 250.000 ljudi, v celotni provinci Ontario pa je v nedeljo zvečer brez elektrike ostalo okoli 350.000 ljudi. V Quebecu je brez elektrike okoli 50.000 ljudi, prizadeti sta tudi provinci Nova Škotska in Novi Brunswick. Po zadnjih podatkih naj bi zaradi neurja umrlo najmanj pet ljudi, večina v prometnih nesrečah.
Kanadske oblasti so objavile, da si prizadevajo, da bi se stanje čim prej normaliziralo, vendar bi lahko trajalo še več dni, preden bodo lahko vsi dobili elektriko.
Podobno stanje je tudi v ZDA na območju Velikih jezer, kjer neurje povzroča velike težave v prometu, tako cestnem kot tudi letalskem, kar je še posebej težavno, saj je na cestah in letališčih ogromno ljudi zaradi bližajočih se božičnih praznikov. Okoli 700 poletov je bilo odpovedanih, več kot 11.000 pa so jih morali odložiti.
Tudi s tega območja poročajo o prekinitvah oskrbe z elektriko. Na območju zveznih držav Michigan, New York in Nova Anglija je brez elektrike okoli 400.000 ljudi.
V New Yorku izmerili 21 stopinj Celzija
Na drugi strani pa se mesto New York samo nekaj kilometrov južneje srečuje s pravim "pomladanskim" valom in nenavadno visokimi temperaturami za ta letni čas. V newyorškem Centralnem parku so izmerili kar 21 stopinj Celzija, poročajo tuji mediji.
KOMENTARJI (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.