Glede na poročila so do omenjenega datuma najmanj v volilni kampanji porabili organizatorji volilne kampanje neodvisnega kandidata Franceta Bučarja (podpora SMS, Demokrati Slovenije in Zelena alternativa), in sicer 46.394 tolarjev, največ, 13,56 milijona tolarjev, pa neodvisna kandidatka Barbara Brezigar (podpora SDS in NSi), France Arhar (podpora SLS in neodvisnega poslanca Franca Čebulja) 12,25 milijona, Janez Drnovšek (LDS) 9,32 milijona, Anton Bebler (DeSUS) 4,2 milijona, Zmago Jelinčič (SNS) 1,7 milijona, Gorazd Drevenšek (Nova) 1,5 milijona, Lev Kreft (ZLSD) 1,16 milijona in neodvisni kandidat Jure Cekuta 543.750 tolarjev.
Končno poročilo o financiranju kampanje morajo organizatorji volilnih kampanj za predsedniške volitve oddati tako državnemu zboru kot tudi računskemu sodišču najkasneje v 30 dneh po dnevu glasovanja, torej do 10. decembra, organizatorji volilnih kampanj za volitve v občinske svete in volitve za župana pa morajo tega v 60 dneh po dnevu glasovanja oziroma do 9. januarja 2003 predložiti občinskim svetom in računskemu sodišču. Vmesnih poročil organizatorjem volilnih kampanj za volitve v občinske svete in volitve za župana ni bilo treba oddajati.
Letos sočasne predsedniške in lokalne volitve
Volilna kampanja, ki se je začela 11. oktobra, je potekala predvsem v znamenju televizijskih soočenj strankarskih predstavnikov, kandidati za različne funkcije pa so se za naklonjenost volivcev potegovali tudi na predvolilnih shodih, novinarskih konferencah, kjer so predstavljali svoje poglede na različne tematike, preko oglasov in plakatov ter preko predstavitev strank in kandidatov na spletnih straneh.
Za letošnjo volilno kampanjo je bil značilen dokaj intenziven začetek, ki se je s predvolilnimi dejavnostmi stopnjeval predvsem v zadnjih dneh pred volitvami. Volilna kampanja se bo, kot je že v navadi, sklenila danes popoldne oziroma zvečer s predvolilnim soočenjem na nacionalnem radiu in televiziji, kjer se bodo še zadnjič "spopadli" kandidati za predsednika države.
V kampanjo pred predsedniškimi in lokalnimi volitvami so se posredno s posebno izjavo, ki so jo brali pri nedeljskih mašah po cerkvah, tudi letos vključili slovenski škofje. V izjavi so poudarili, da se bo z izborom novega človeka na čelu države in odgovornih pri občinski upravi določila smer in kakovost razvoja slovenske družbe v prihodnjih letih.