Postopek volitev najvišjih in drugih predstavnikov Evangeličanske cerkve poteka najprej po cerkvenih občinah, kjer lahko verniki sami predlagajo kandidate, kandidature potem prijavijo kandidatni volilni komisiji, potrdi jih prezbiterij, nazadnje pa na občnem zboru izvolijo kandidate. Če je en sam, je glasovanje javno in dovolj navadna večina, če jih je več, pa ga izberejo s tajnim glasovanjem. Mandat obeh traja šest let.
Prvič v zgodovini so evangeličani na Slovenskem namesto seniorja izvolili škofa. Po besedah Erniše so se za spremembo naziva odločili zato, ker evangeličanske cerkve, še posebno tiste, ki izhajajo iz Lutrove veje reformacije, za voditelje svojih cerkva poznajo naziv škof, ter zaradi boljše prepoznavnosti v času in prostoru, saj mnogi niso vedeli, da je senior voditelj cerkve. Razlog za tako enotno podporo pa vidi Erniša predvsem v dejstvu, "da sta z inšpektorjem Kerčmarjem uspela v zadnjem mandatu veliko narediti na področju prepoznavnosti in da vse več Slovencev ve, da je Evangeličanska cerkev ena od dveh zgodovinskih cerkva na Slovenskem, naši predniki pa so nam dali jezik in tudi identificirali Slovence kot narod."
Uradno bo naziv škof začel veljati 1. julija letos, ko bo slavnostno bogoslužje z inavguracijo predsedstva Cerkve in drugih novoizvoljenih funkcij, s tem dnem pa se bo tudi Seniorski urad preimenoval v Škofovski urad s sedežem v Moravskih Toplicah.
Gezi Erniši je ob njegovi izvolitvi za prvega škofa evangeličanske cerkve v Sloveniji danes čestital tudi predsednik republike Milan Kučan. Zaželel mu je, da se z njegovim prizadevanjem evangeličanska skupnost še naprej uspešno uveljavlja in umešča v prizadevanja za prijazno prihodnost slovenske narodne skupnosti in države