Zmagovalec predsedniških volitev se je medtem mudil v ameriški prestolnici kjer se je najprej srečal s predsednikom centralne banke Alanom Greenspanom. Poznavalci razmer dvomijo, da je pogovor potekal gladko, kot ga je skušal prikazati Bush mlajši, vsaj iz dveh razlogov. Greenspan je doslej večkrat dejal, da bi bilo proračunske presežke pametneje porabiti za zmanjševanje nacionalnega dolga, Bush pa v sebi verjetno še vedno nosi delček zamere zaradi Greenspanovega trmoglavega zavračanja znižanja obrestnih mer pred letom 1992, ko je Bush starejši izgubil na volitvah proti Billu Clintonu.
Guverner Teksasa se je kasneje na Capitol Hillu srečal s kongresnimi voditelji demokratske in republikanske stranke ter še vedno vztrajno skušal prodati svoj načrt o davčnih olajšavah, za katerega ni prave volje niti med republikanci, kaj šele med demokrati. Republikanci se zavedajo, da bodo morali ob delitvi sedežev v senatu v razmerju 50 proti 50, in majhni večini 221 proti 211 v predstavniškem domu, včasih tudi upoštevati mnenje demokratov.
Bush mlajši naj bi se danes v Washingtonu srečal s sedanjim predsednikom ZDA Billom Clintonom, že včeraj pa se je na kratkem srečanju sestal s francoskim predsednikom Jacquesom Chiracom. Chirac je prvi tuji voditelj, s katerim se je srečal Bush po zmagi na predsedniških volitvah.