Rojstvo nove črne luknje naj bi bil ostanek supernove, ki jo je leta 1979 naključno našel astronom in učitelj Gus Johnson s povprečnim teleskopom, in sicer kar iz svojega dvorišča. Supernova je svetla eksplozija masivne zvezde na koncu njenega življenja – v tem primeru je zvezda bila 20-krat masivnejša kot Sonce in je ležala v galaksiji M100, približno 50 milijonov svetlobnih let oddaljena od Zemlje.
Rojstvo črne luknje je samo potrdilo, da se naša galaksija kot tudi vesolje nenehno spreminjata. Zvezde se rojevajo in umirajo. Črne luknje nastajajo, rastejo in potem odmrejo.
Časovno obdobje te rasti je precej večje, da bi ga lahko spremljali v enem človeškem življenju. Črna luknja je oddaljena 50 milijonov svetlobnih let, kar je za velikost naše galaksije pravzaprav precej blizu.
'' Še nikoli do sedaj nismo vedeli točnega datuma nastanka črne luknje. Zdaj datum vemo in lahko spremljamo 'odraščanje' tega fenomena,'' je še dodala Kimberly Weaver, ena izmed astrofizikov v ekipi.
KOMENTARJI (75)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.