

Pojavljajo se trditve, da ljudje danes zaradi razvoja tehnologije in široke uporabe socialnih mrež pogosteje varajo svoje partnerje. Pa je res tako?
Dr. Helen Fisher pravi: "Ugotovili smo, da zaradi Twitterja in Facebooka število tistih, ki varajo svoje partnerje, ni nič večje. Ni dovolj dokazov za to, da bi bil razvoj tehnologije in socialnih mrež kriv za več prevar. Obstaja precej jasen pokazatelj varanja v okviru človeških možganov, ti pa se niso spremenili že več kot 2000 let. Če ste nagnjeni k varanju in je to zapisano v vaših genih, boste pač varali. Če tega ne boste storili s svojim nekdanjim dekletom ali s fantom iz srednje šole, ki ste ju našli na Facebooku, boste zagotovo našli kakšen drug način."
Fisherjeva pravi, da je najboljši pokazatelj varanja visoka raven testosterona. Pri pacientih, ki smo jim vbrizgali testosteron, se je povišal njihov spolni nagon, postali pa so tudi bolj samovšečni. In dodaja: "Saj veste, narcisoidne osebe se hitreje odločijo za prevaro, saj s tem na nek način nahranijo svoj ego. "

Ameriška raziskovalka pravi, da so ženske precej boljše v varanju in po navadi jih je težko odkriti. Njihovi partnerji jih težko razkrinkajo, saj ženske razmišljajo precej širše in konceptualno. Preden prevarajo partnerja, razmislijo o vseh posledicah, ki bi jih bile deležne, če bi jo odkrili. Fisherjeva je še pojasnila: "Tudi ženske varajo svoje partnerje, a so pri tem precej bolj pametne. "
KOMENTARJI (19)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.