
Strokovnjaki so opravili raziskavo med 800 zdravimi ženskami, njihovo delo pa je trajalo šest let. Odkrili so, da ženskam največ las izpade v jesenskih mesecih.
Pravijo: "Če hočemo razumeti ta pojav, moramo nekaj vedeti o rasti las. Človeški lasje rastejo dve leti, pri nekaterih pa tudi do šest let. 90 odstotkov naših las vedno raste, 10 odstotkov pa jih je v fazi mirovanja, nato pa po dveh do šestih mesecih izpadejo. Lasni mešiček nato miruje tri mesece, potem pa se proces rasti las ponovi."
Švedi so ugotovili, da se pri ženskah faza mirovanja las začne v juliju, konča pa približno po stotih dneh. Prej je veljalo, da je vzrok izpadanja las evolucijske narave, da nam lasje rastejo zato, ker se želimo zaščititi pred soncem. Obstajajo pa seveda tudi drugi vzroki za odpadanje las.

Glenn Lyons, svetovalec na kliniki Philipa Kingsleyja v Londonu, pravi: "Lasje so neverjetno občutljiv barometer. Celice las se izjemno hitro proizvajajo v našem telesu, zato so lasje prvi indikator, preko katerega lahko ugotovimo, da se z našim organizmom nekaj dogaja. Če ne zaznate drugih simptomov, vas bodo mogoče prav lasje opozorili na kakšno bolezen."
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.