“Pošast se je kar prikradla v moje življenje. Nisem več jedla kot običajni ljudje, hrano sem dobesedno tlačila v usta in nisem prenehala, dokler mi ni postal slabo. Potem pa sem odšla na stranišče in vse izbruhala. Šele takrat sem občutila olajšanje,” začenja pripovedovati svojo zgodbo 24-letna Petra iz Maribora. “Ko sem prvič bruhala, niti pomislila nisem, da se bo to ponovilo. Preprosto, prenajedla sem se in mi je postalo slabo, sem si mislila.” A kmalu je bruhanje za Petro postalo nekaj vsakdanjega. “Bilo je nekaj povsem samoumevnega in nujnega, kot dihanje,” se spominja Petra. Strokovnjaki pravijo, da se bulimija najpogosteje pojavi pri mladih dekletih, običajno zadene tiste, ki se ne znajo soočiti s pritiski, ki jih doživljajo v družini. Žrtve te bolezni so pogosto inteligentne in zelo emotivne osebe in taka je tudi Petra.
Kombinacija užitka in gnusa
Bulimija je ena od motenj hranjenja, ki postajajo zaradi svoje razširjenosti vse večji problem. V zadnjih tridesetih letih so motnje hranjenja vse pogostejše, v zahodnem svetu naj bi v življenju za vsaj eno od oblik zbolelo skoraj 10 odstotkov prebivalcev. Petra je zaradi bulimije skoraj umrla. Preberite njeno zgodbo do konca.
KOMENTARJI (21)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.