Festival, ki se je začel sredi aprila, bo tokrat v celoti potekal v Sečovljah, kjer so organizatorji skupaj s tamkajšnjim turističnim društvom med drugim pripravili slikarski ex tempore na temo solin in tradicionalno solinarsko šagro. V krajinskem parku Sečoveljske soline pa si bodo lahko obiskovalci ogledali delo in zabavo solinarjev.
V krajinskem parku v solinah bo potekal ex tempore, avtorji pa bodo svoje umetnine na temo solin pokazali na večerni razstavi. Popoldne si bodo obiskovalci lahko ob solnem polju pred solinarskim muzejem ogledali delo solinarjev in zvečer poskusili pravo solinarsko medico. Sobota bo namenjena likovnim delavnicam za otroke, solinarski tržnici in predstavitvi folklorne skupine Val iz Pirana. Zvečer se bo drugi del solinarskega festivala zaključil s solinarsko šagro.
Solinarski festival, ki je nastal iz enodnevnega solinarskega praznika, je namenjen obujanju praznikov, ki so spremljali pridobivanje soli in se je v Sečovljah začelo pred dobrimi 700 leti. Po mnenju organizatorjev je ohranjanje in promocija kulturne dediščine Krajinskega parka Sečoveljske soline tržno zanimiva turistična ponudba ter promocija piranske občine, zato želijo praznik približati domačinom in turistom. Sečoveljske soline so med redkimi solinami na svetu, kjer še vedno pridobivajo sol na tradicionalen način, solinarski festival pa je pomemben tudi zato, ker želijo v občini solinarsko tradicijo in kulturo ohraniti tudi za prihodnje rodove.