
Gre za kontinuiteto enega od ciklov programske sheme, v katerem s tematskimi razstavami odpirajo vprašanja vpliva različnih medijskih novumov na socialne in politične paradigme sodobnega sveta. Pred dvema letoma so pod drobnogled vzeli fenomen svetovnega spektakla - nogomet. Skušali so vzpostaviti primerjave med dvema na neki način ločenima, a vendar, kot se je pokazalo v poteku nastajanja razstave, povezanima svetovoma – nogometom in umetnostjo. Leto za tem so se spoprijeli s temo televizije, medija, ki je dodobra zaznamoval družbo v zadnjih petdesetih letih, in se spraševali o vplivu tega enosmernega posrednika podob na posameznikovo zaznavanje realnosti.
Kot logičen zaključek ali morda začetek novih premislekov odpirajo še vprašanje interneta in z njim povezane umetnosti. Najverjetneje se od omenjenih razstav prav pri slednji – zaradi dogodkov zadnjih nekaj let (WikiLeaks, E. Snowden) – pričakujejo interpretacije in razmislek o učinku medija na sodobno družbo, a vendar je prav ta razstava najbolj formalistična. Formalistična predvsem v smislu svoje postavitve in izbora ter prezentacije umetniških del.
''Želimo predstaviti produkcijo tistega umetniškega gibanja, za katerega lahko z gotovostjo trdimo, da k nam ni prišlo z zamudo, temveč so bili umetniki iz geografskega prostora, kateremu pripadamo, aktivni soustvarjalci njegovih ključnih premis. Naj omenim le slovenskega umetnika, ki pripada prvi generaciji, t.i. pionirjem net.arta, Vuka Ćosića; njega smo povabili tudi k snovanju in realizaciji razstavnega projekta. Pomembno je dodati, da je bil sočasni ''vzhodni'' net.art vse od začetka vključen v diskurz zahodnega umetnostnega sistema, ki je v preteklosti dominantno narekoval umetnostnozgodovinske narative,'' je povedala kustosinja razstave Alenka Gregorčič.

KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.