Širom po svetu obstaja sedemnajst vrst pingvinov, vsaka vrsta ima svoje specifične lastnosti, oznake in življenjski prostor. Številnim vrstam sicer grozi izumrtje zaradi klimatskih sprememb ali zaradi človeškega faktorja, ki ogroža te vrste ali njihove kolonije.
25. april je svetovni dan pingvinov, kar sovpade tudi z datumom, ko se pingvini na Antarktiki odpravijo na popotovanje proti severu. Pingvine se poleg Antarktike da videti tudi v Avstraliji, na Novi Zelandiji, v Patagoniji, v Južni Afriki in na galapaških otokih (Ekvador). Apparently it's #WorldPenguinDay. Here's our favourite penguin-themed news story from 1984: Greedy Penguins!https://t.co/2InxNft5kU Patagonski pingvin našel svoj drugi dom Južnoameriški pingvin vsako leto preplava več kot osem tisoč kilometrov, da obišče človeka, ki mu je rešil življenje. 71-letni upokojeni ribič Joao Pereira de Souza iz vasice blizu Ria de Janeira v Braziliji je leta 2011 na obali blizu doma našel majhnega umirajočega pingvina, ki je bil poškodovan in prekrit z nafto na. Očistil ga je, mu pomagal, da je okreval in ga poimenoval Dindim.
Tako afriški kot galapaški pingvin sta ogrožena, saj jima grozi globalno segrevanje, hkrati pa so pod udarom onesnaženja oceanov in njihovega naravnega okolja ter tudi ulova.
"Tega pingvina imam rad kot da je moj otrok, verjamem, da me ima rad tudi on. Nihče drug se ga ne sme dotakniti. Jaz pa ga božam, hranim in ga lahko pocrkljam. Vsi so dejali, da se ne bo vrnil, a zadnja štiri leta pride prav vsako leto. Pride junija in vedno se me razveseli," je povedal za Globo TV.
Morda Dindim misli, da je Joao del njegove družine, saj v njegovi bližini zadovoljno maha z repom in se ga veseli. To zanimivo sožitje si oglejte v posnetku!
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.