
Zmagovalko 10 dnevnega ovčjega resničnostnega šova, ki se bo zaključil 17. septembra, namesto denarja čaka posebna nagrada v obliki pesmi, ki jo bo spesnil eden od hrvaških umetnikov.
Izpadle izmed sedmih tekmovalk (Josipa, Nevinka, Prozerpina, Staša, Tihana, Veselka in Vjeran) bodo pristale na krožniku, piše hrvaški časnik Večernji list.
24 ur na spletu
Ovcam je mogoče slediti 24 ur na dan na spletni strani www.stado.org, kjer lahko obiskovalci opazujejo, kako se ovce hranijo in med sabo komunicirajo. Prav tako lahko sodelujejo pri izboru ovac, ki jih bodo iz igre izločili.
Šov je razburil organizacije za pravice živali, da so na veterinarske inšpektorje naslovile poročilo o zlorabah živali.
Ljudje se obnašamo kot ovce
"Nisem brezčutna baraba, ki zlorablja živali. Če so bile živali v slabem stanju, smo poklicali veterinarje," je za Večjerni list dejal organizator multimedijskega umetniškega projekta Siniša Labrović. Povedal je še, da je namen projekta pokazati, da se vedno več ljudi - med njimi udeleženci resničnostnih šovov - obnaša kot ovce.