Razstava razpenja časovni lok od leta 1976, ko se je britanska punkovska zasedba Sex Pistols prvič pojavila v britanskem televizijskem glasbenem šovu So it Goes, do leta 1979, ko je član zasedbe Sid Vicious umrl zaradi prevelikega odmerka heroina. Zasedba je spodbudila nastanek protikulturne scene, ki je doživela eksplozijo v vizualni kulturi po vsej Evropi, od fanzinov in posterjev do filmov pa tudi v modi, sta povedala kuratorja razstave, direktor francoske akademije v Rimu Eric de Chassey in neodvisni kustos Fabrice Stroun.
"Kreativni imperativ gibanja je bil, da lahko vsakdo dela glasbo ali umetnost, ne da bi to znal," je dejal Chassey in dodal: "Ni bilo treba najti občinstva. Pomembno je bilo stvari početi." Stroun pa pravi: "Vsakdo je lahko ustvarjal."
Na razstavi sta predstavljena tudi dva projekta "site specific", ki so ju ustvarili štirje umetniki – Francis Baudevin, Stephane Dafflon, Philippe Decrauzat in Scott King.
V vili Medica je danes sedež francoske akademije v Rimu. Poslopje je bilo zgrajeno okoli leta 1500.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.