
Gre za fiktivno figuro, ki je praznike spremenila v nakupovalno vročico, medtem ko so nekoč pomenili domačnost, veselje in predvsem druženje z ljudmi zaradi njih samih, ne pa zaradi velikanske količine daril, pravijo v skupini, ki si prizadeva, da bi osnovna figura decembrskih praznikov spet postal sveti Miklavž, ki je realna zgodovinska oseba s sporočilom in darovi, ki si jih lahko privošči vsak, ne da bi za to, da bo preživel veseli december, moral najeti bančni kredit.
Letos bodo v nekaterih nemških mestih tako uvedli "območja brez Božička", kjer se bo dalo kupiti darove v Miklavževem stilu: suho sadje, manjše sladkarije in predmete.
"Božiček je marketinška iznajdba trgovcev, s katero so dosegli veliko povečanje prodaje ob koncu leta, kar sledi duhu kapitalistične družbe, v kateri je potrošništvo smisel življenja," trdijo v skupini, ki ima precejšnjo podporo tudi med nemškimi estradniki.
“V nasprotju z Božičkom daje Miklavž poudarek notranjim vrednotam, teh pa nam trenutno bolj primanjkuje kot materialnih dobrin,“ pravi nemška televizijska voditeljica Nina Ruege.
KOMENTARJI (27)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.