
Romunski vladar Vlad Tepeš, ni umrl v bitki proti Turkom, temveč je zadnje dni preživel s hčerko Marijo, ki je bila poročena z neapeljskim plemičem, trdijo raziskovalci v najnovejših odkritjih.
Več stoletij se je namreč verjelo, da je zloglasni Drakula pokopan v Romuniji, v transilvanskih alpah, estonski raziskovalci pa so sedaj prepričani, da je pokopan v Neaplju.
Vlad Tepeš je bil rojen leta 1431, pripadal pa je družini, ki je bila del Reda velikega zmaja, ki je sodelovala v borbi proti širjenju Turkov v Evropo. Vladov oče je dobil nadimek Drakul, kar pomeni zmaj, zato je mladi Vlad postal Drakula ali "sin zmaja".
"Če pogledate reliefne skulpture na grobnici, je simbolika zelo očitna. Zmaj pomeni Drakula, dokaz, da je to njegova grobnica, pa je grb družine Tepeš z zmajem, simbol mesta Tebe, ki se včasih piše oz. imenuje Tepes (Tepeš)," meni zgodovinar Raffaelo Glinni.

Drakula je izginil leta 1476 v bitki proti Turkom. Nekateri so trdili, da je umrl, drugi pa so bili prepričani, da so ga ujeli Turki. Njegovo hčerko Marijo so odpeljali v Neapelj, kjer so jo posvojili, a menda obstajajo dokumenti, ki kažejo, da je pravzaprav Turkom plačala odkupnino za svojega očeta, da je lahko prišel za njo v Neapelj.
Tepeš kot zgodovinska oseba sicer ni bil povezan z vampirji do začetka 20. stoletja, ko je potem postal navdih Bramu Stokerju, ki je konec 19. stoletja napisal sloviti roman o nesmrtnem vampirju Drakuli.
KOMENTARJI (16)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.