Karsh je med drugim fotografiral Nikito Hruščeva, mladega Fidela Castra, Alberta Einsteina, Ernesta Hemingwaya, Audrey Hepburn, Brigitte Bardot, Humphreya Bogarta, portretiral pa je tudi kar 12 ameriških predsednikov, številne umetnike in druge znane osebnosti.
Karsh se je rodil leta 1908 v Turčiji v armenski družini, ki pa je po prvi svetovni vojni zaradi pokolov turških Armencev iz države pobegnila. Karsh je leta 1924 prispel v Kanado, po fotografskem šolanju v Bostonu pa je leta 1932 odprl prvi lastni fotografski studio in začel kariero. Karshove fotografije so vključene v stalne zbirke številnih svetovnih muzejev, od Museum of Modern Art v New Yorku do National Portrait Gallery v Londonu.
Portret jeznega Winstona Churchilla iz leta 1941 je postal simbol poguma Britancev med drugo svetovno vojno, kasneje pa je bil še večkrat objavljen in natisnjen tudi na priložnostnih znamkah. Karshu naj bi Churchilla z upornim pogledom uspelo ujeti zato, ker mu je, potem ko britanski premier ni želel odložiti cigare, Karsh to sam potegnil iz ust in ga fotografiral trenutek za tem.
V knjigi iz leta 1946 z naslovom Obrazi usode je Karsh zapisal, da je bil njegov namen ujeti takšno podobo slavnih osebnosti, kot se je zdela prava njemu samemu in kot se je v njej odražal duh časa.