Tožniki trdijo, da s spodbujanjem k uživanju mastnih, slanih in sladkih obrokov zavajajo goste. Eden od tožnikov, skoraj 125 kilogramov težki Cesar Barbar, trdi, da ni vedel, da je hitra hrana lahko škodljiva: "Vedno sem mislil, da je povsem zdrava. Nikdar nisem pomislil, da je karkoli narobe z njo." Barbar se je do leta 1996 redno prehranjeval v restavracijah s hitro prehrano, dokler ga ni zdravnik opozoril, da lahko zaradi nje tudi umre. Doživel je dva srčna napada in ima sladkorno bolezen. "Proizvajalci hitre prehrane so mi uničili življenje," je prepričan Barbar.

Tiskovni predstavnik podjetij za hitro prehrano McDonald's, Burger King, Kentucky Fried Chicken in Wendy's, je dejal, da gre za smešno tožbo. Duncan Fairgrieve, specialist primerjalnega prava iz Britanije, je dejal, da mu ob tem na misel pride tožba kadilcev, ki so zahtevali odškodnino od tobačnih podjetij. Ker so tožniki po dolgotrajnem procesu dobili tožbo, zdaj tudi ta skupina upa, da ji bo uspelo, vendar vsaka razumna oseba ve, "da pretirano uživanje hamburgerjev in pomfrita lahko povzroči zdravstvene težave," je dejal britanski pravnik.
Zadnje raziskave so pokazale, da je predebelih kar 54 milijonov odraslih Američanov, ki imajo 15 ali več kilogramov prek svoje idealne telesne teže. Zaradi bolezni, povezanih z preveliko telesno težo, letno v ZDA umre več sto tisoč ljudi. Zdravstveni strokovnjaki opozarjajo, da je hitra hrana glavni krivec za preveliko telesno težo, vendar bi morali ljudje spremeniti prehranjevalne navade že v mladih letih, da bi se izognili začaranemu krogu, ki vodi v debelost. Podjetji McDonald's in Burger King trenutno sodelujeta v kampanjah, s katerimi Američane spodbujajo, naj jedo bolj zdravo.