
Za številne smrti so – vsaj tako navaja medicinska raziskava, ki so jo objavili kitajski mediji, tuji pa povzeli – odgovorni formaldehid, amoniak in randon. Gre za snovi, ki so v gradbenem materialu, pohištvu in dekorativnih izdelkih.
Dolgoročna izpostavljenost stanovalcev tem snovem povzroča številne bolezni dihal, raka in še nekatere druge bolezni.
Kitajska tiskovna agencija Šinhua pa poroča, da onesnaženi zrak znotraj bivanjskih objektov lahko doseže od pet- do desetkrat višjo raven kot na odprtem. Najranljivejša populacija so otroci in starejši ljudje, ogrožene pa so tudi nosečnice oziroma fetusi.
Svetovna banka je posledice tovrstnega onesnaževanja zapisala v svojem poročilu že leta 2007. V njem je navedeno, da vsako leto na Kitajskem za posledicami onesnaženega zraka in vode umre 750.000 ljudi. Sicer pa je na lestvici 20 najbolj onesnaženih mest na svetu kar 16 kitajskih mest.
V Sloveniji zastrupitve pod domačo streho k sreči niso tako pogoste. Na našem mikroportalu Dom in vrt pa si preberite, kako se lahko neprijetnim posledicam nečistoče še bolj učinkovito izognemo na naraven način.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.