Strokovnjaki pravijo: "Če v službi sedite zraven osebe, ki je v stresu že zaradi najmanjših težav in ki ves dan jamra, se vam ne piše nič dobrega. Čeprav boste sodelavca samo poslušali, obstaja verjetnost, da boste dobili "stres iz druge roke". Temu pravimo emocionalna okužba."
Profesorica Elaine Hatfield pravi, da se v bližini oseb, ki imajo težave s stresom, obnašamo kot spužve in vse njihove probleme vpijemo vase. In dodaja: "V začetku poslušamo sodelavce in jih poskušamo tolažiti. Potem pa postanemo oseba, ki jo zajame stres ter se začnemo soočati s problemi, ki pravzaprav sploh niso naši. V Veliki Britaniji je stres že tako razširjen, da zaradi tega delavci ostajajo doma v bolniškem staležu. "
Doktor Andrew Parker, psihiater v bolnišnici Capio Nightingale v Londonu, pravi, da so morali zaradi vse večjega števila stresov med delavci odpreti poseben oddelek. Pojasnil je: "Položaj v nekaterih podjetjih je zaradi odpuščanje delavcev že izjemno kritičen. Ljudje preveč delajo, prejemajo nizke plače, vzrok pa so lahko tudi ljudje, ki svoj stres dobesedno prenašajo na sodelavce. "
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.