Po poročanju tujih medijev je k odkritju pripomoglo nedavno močno deževje, ki je odneslo zgornje plasti zemlje in razkrilo ostanke teh velikih bitij. Arheologi po prvih ogledih ocenjujejo, da bi lahko šlo za sedem mamutovih okostij, našli pa so jih nedaleč od zadnjega odkritja v letu 2009.
Direktor projekta Miomir Korać je dejal, da je bilo novo odkritje popolno presenečenje. "Na vsakih 30 metrov smo našli mamutove kosti, kar je naravnost fantastično," je dejal in dodal, da bodo z izkopavanjem nadaljevali, kopali pa bodo tudi do 100 metrov globoko. "Prepričan sem, da lahko poleg mamutov odkrijemo tudi kakšno drugo vrsto istodobne živali," je še povedal.
Kot je povedal, bo njegova ekipa zdaj območje skrbno pregledala s pomočjo infrardečih žarkov, strokovnjaki za paleobotaniko in paleozoik pa bodo poskušali ugotoviti čim bolj natančno starost ostankov ter tudi tedanje podnebne razmere. "Tako bomo morda lahko ugotovili, zakaj so vsi ti mamuti pristali na isti lokaciji in kaj se jim je pravzaprav zgodilo," je še dodal Korać.
Lokacija sicer zajema območje veliko 20.000 kvadratnih metrov, kar bi lahko bil nekdaj otok sredi Panonskega morja.
KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.