
Znanstveniki predlagajo, da bi Severno Ameriko ponovno naselili z živalmi, kot so sloni, levi, gepardi in divji konji. Tako bi nadomestili vrste, ki so izginile pred 13.000 leti.
Strokovnjaki so prepričani, da bi bila lahko ogromna prostranstva Severne Amerike primeren prostor za razmnoževanje ogroženih živalskih vrst iz Afrike in Azije, hkrati pa bi ekološki zgodovinski parki postali tudi pomemben turistični cilj.
Največji sesalci v ZDA so bizoni
Josh Donlan, vodja skupine iz univerze Cornell v New Yorku, je povedal, da so do izumrtja v poznem pleistocenu, ki je najbolj prizadel Severno Ameriko, velike živali živele na vseh celinah. Sedaj pa so največji sesalci v ZDA bizoni.

Pleistocen se je začel pred približno 1,65 milijona let in trajal do pred 10.000 leti. Sedanja naselitev potomcev nekdaj izumrlih živali bi spodbudila širši interes za varstvo narave, prispevala pa bi tudi k raznolikosti vrst in popravila nekatere zgodovinske krivice, ki jih je človek povzročil naravi.
Znanstveniki predlagajo, da bi v prvi fazi ponovno naselili ameriška območja z azijskimi osli in prevalskimi konji, v drugi fazi pa bi v velike zasebne parke naselili afriške geparde, leve ter indijske in afriške slone.