Kamnita sekira z vgraviranim severnoindijskim napisom, ki so jo našli na jugu Indije in je stara 3500 let, dokazuje, da so že daleč nazaj v zgodovino obstajale povezave med zelo oddaljenimi kraji.
Sekiro je februarja našel učitelj V. Šanmuganatan v gozdu mangrov v vasi v državi Tamil Nadu na jugu Indije, je povedal T.S. Sridar z državnega oddelka za arheologijo.
Sekiro krasijo štirje napisi v pisavi, ki so jo okrog 1500 pred našim štetjem uporabljali v dolini reke Ind na severu Indije, je povedal Sridar. Tovrstni napisi so najpogosteje povezani s starodavnima kulturama, ki sta živeli na območju danes porušenih mest Harappa in Mohenjo Daro, ki sta ležali na območju današnjega Pakistana.
Napisi na sekiri dokazujejo, da je neolitsko ljudstvo Ary s severne Indije prišlo precej južneje, kot se je mislilo doslej. "Napisi dokazujejo, da so obstajale povezave med jugom Indije in ostalo državo," je dejal Sridar. Kot je dejal strokovnjak za pisave na območju reke Ind Iravatham Mahadevan, gre za najdbo stoletja v državi Tamil Nadu.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.