Objekt Emalia v Krakovu je delno že odprt za obiskovalce, ki si lahko med drugim ogledajo Schindlerjevo pisarno. Po novih načrtih pa nameravajo v kompleksu vzpostaviti še vrsto multimedijskih prostorov, v katerih bodo prikazovali zgodovino tovarne in življenje tega velikega moža, ki ga je leta 1993 na filmu ovekovečil ameriški režiser Stephen Spielberg.
V muzeju naj bi predstavili tudi zgodbe Judov, ki jih je Schindler uspel rešiti pred smrtjo. Za projekt sta poljsko ministrstvo za kulturo in mestna uprava Krakova namenila okoli 4 milijone zlotov (milijon evrov), zaključili pa naj bi ga že do konca leta.
"To je zgodba, ki jo je potrebno dokumentirati; in je del zgodovine Krakova," je dejal umetnik Aleksander Janicki, ki sodeluje pri projektu. "Vsi so videli film Schindlerjev seznam in želijo si videti kraj, kjer se je vse dogajalo," je dodal.
Schindler je med drugo svetovno vojno rešil več kot tisoč Judov pred holokavstom, s tem ko jim je dal delo v svoji tovarni in pri takratnih nemških oblasteh vztrajal, da te delavce nujno potrebuje. V tovarni so najprej izdelovali posodo, kasneje pa orožje za nemško vojsko. Po koncu vojne je Schindler z ženo Emilio emigriral v Argentino, leta 1958 pa se je vrnil v Nemčijo, kjer je tudi umrl. Na lastno željo so ga pokopali v Jeruzalemu.