

Strokovnjaki pravijo, da pri razgradnji beljakovin iz rdečega mesa kože proizvaja neprijeten vonj, zato svetujejo, naj bolj pogosto jemo belo ribo.
Prav tako priporočajo, naj pogosteje posegamo po citrusih. Kislina, ki jo vsebujejo limone, pomaranče in grenivke, pospešuje izločanje vode iz organizma, vlakna iz teh sadežev pa spodbujajo izločanje toksinov, ki so glavni povzročitelji neprijetnih telesnih vonjev.
Tudi za preprečevanje neprijetnega vonja stopal obstaja naravno zdravilo. Tanini iz zelenega in črnega čaja namreč zmanjšujejo znojenje stopal in nastanek neprijetnih vonjev. Priporočajo, naj stopala v ohlajenem čaju namakamo deset minut, potem pa jih je treba umiti z milom, saj bi sicer na koži ostali madeži od čaja.
Tudi jabolčni kis uničuje bakterije in izsuši znoj, ki povzroča neprijeten vonj stopal. Svetujejo, naj pol skodelice kisa zmešamo z litrom mlačne vode, nato pa v tej tekočini noge namakamo dvakrat tedensko po 20 minut.

KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.