Antinori ni želel povedati, kje bo potekal porod. Znano je le, da to ne bo v Italiji, kjer je človeško kloniranje tako kot v večini zahodnih držav prepovedano.
Prvi klonirani človek je po Antinorijevih besedah zdrav deček, ki v 33. tednu nosečnosti tehta 2700 gramov.
V februarju in marcu naj bi se rodila še dva otroka spočeta z isto tehniko. Kot je dejal Antinori, sam ni neposredno sodeloval pri poskusih, pač pa je znanstvenikom pomagal le s svojimi izkušnjami. Antinori je o svojih poskusih človeškega kloniranje, prvič spregovoril pred dvema letoma in sprožil ostro polemiko o kloniranju predvsem v Italiji in drugod po Evropi.
Nasprotniki kloniranja ljudi so zavrnili idejo kot etično neodgovorno, in opozarjajo, da postopek, tudi če bo uspešen, lahko povzroči rojstvo otrok s težjimi okvarami in pomanjkljivostmi. Veliko držav je že sprejelo ustrezno zakone, ki prepovedujejo takšne postopke.
Njegovi zagovorniki pa nasprotno trdijo, da lahko na ta način neplodnim parom omogočijo, da imajo otroke, z uporabo njihovega genetskega materiala.
Antinori, ki v Rimu vodi zasebno kliniko za zdravljenje neplodnosti, je postal svetovno znan že leta 1994, ko je pomagal 64-letni ženski roditi otroka. Svoj namen, da bo kloniral človeka, je skupaj s še dvema zdravnikoma, sporočil javnosti marca 2001. Vendar pa Antinori vztrajno zavrača možnost, da bi svoje delo predstavil tudi neodvisnim znanstvenikom.