V sredo naj bi tako ruski kozmonavt Jurij Malenčenko in ameriški astronavt Edward Lu na vesoljski postaji sprejela približno dve toni težko pošiljko. Na krovu tovornega plovila so poleg kulinaričnih dobrot tudi zgoščenke z nežnimi zvoki iz narave.

Tako ameriška kot tudi ruska vesoljska industrija sicer tičita v finančnih težava. Po nesreči Columbie so bile zaradi pomanjkanja transportnih zmogljivosti vesoljske odprave skrčene iz treh na dva astronavta.
Stroške današnjega poleta naj bi v celoti krila Rusija, ZDA pa so že napovedale, da so pripravljene sofinancirati izgradnjo dodatnih ruskih vesoljskih plovil. Ameriški predsednik George Bush in njegov ruski kolega Vladimir Putin sta ob nedavnem srečanju v Sankt Peterburgu sicer poudarila pomembnost sodelovanja obeh strani na področju vesoljske tehnologije, a do konkretnih dogovorov ni prišlo.
Na mednarodno vesoljsko postajo naj bi letos poletela skupno štiri ruska oskrbovalna transportna plovila, kar je eno več, kot je bilo prvotno načrtovano.
Omenjena vesoljska postaja sodi med najdražje vesoljske projekte, saj znašajo njeni celotni stroški okrog 200 milijard evrov. Na projektu sodeluje 16 držav, postaja pa naj bi bila po prvotnih načrtih zgrajena do leta 2004, a se bodo dela zaradi nesreče Columbie zavlekla.