Vse skupaj bo zares pravljično, če nam je ne bo zagodel pravi dež. Perzeidi – meteorji, znani tudi kot solze svetega Lovra, ki pripadajo vsakoletnemu meteorskemu roju, bodo najbolj vidni z noči od četrtka na petek. Videlo naj bi se celo do 25 'padajočih zvezd' na uro.
Izvorni komet, ki vsako poletje sproži meteorski roj, je Swift Tuttle, ki je zemljo obšel leta 1992 in se bo zopet vrnil leta 2126. Trdi del njegovega jedra je velik približno 26 km, kar je precej več, kot naj bi imel hipotetični asteroid, ki je povzročil izginotje dinozavrov na prehodu iz krede v terciar.
Nevaren za Zemljo?
Nekateri teoretiki trdijo, da bi bil njegov naslednji prihod v prisončje celo nevaren za Zemljo. Lahko bi namreč trčil z našim planetom ali pa z Luno. Izračuni so sicer pokazali, da ima komet precej stabilno tirnico in po prepričanju mnogih naj v naslednjih 2000 letih ne bi bil nevaren. Verjetno bo pojav kometa v letu 2126 zelo spektakularen.
Dež meteoritov naj bi začel ob 24.00 in se krepil vse do šestih zjutraj, ko bo dosegel največjo moč.
Meteorski roj lahko opazujemo kar več noči zapored, saj je zelo širok. Večina prašnih delcev v oblaku, ki daje meteorski roj, je starih okoli 1000 let, sicer pa meteorski roj opazujejo že okoli 2000 let. Naj se vam izpolnijo vse želje, ki se vam bodo ob čudoviti predstavi podile po glavi.
KOMENTARJI (102)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.