
44-letni pisatelj Dan Brown, ki je s knjigami Da Vincijeva šifra, Angeli in demoni, Digitalna trdnjava in Ledena prevara spreobrnil še celo najbolj trdovratne nebralce, je napisal nov roman. Izgubljeni simbol (The Lost Symbol) bo v angleščini izšel 15. septembra, pri nas pa naj bi bil na voljo v začetku prihodnjega leta.
Brown se je v novem romanu ponovno posvetil zgodovini, simbolom in spletkam. Glavni junak je tudi tokrat Robert Langdon (v filmu ga je zaigral Tom Hanks), celotno dogajanje pa je strnjeno v dvanajst ur. Za slovenski prevod bo poskrbela Nataša Müller.
Kot piše na uradni Brownovi spletni strani, je Izgubljeni simbol nadaljevanje Da Vincijeve šifre, mednarodnega knjižnega fenomena, ki so ga po vsem svetu natisnili v kar 81 milijonih izvodov. Začetna naklada novega dela bo pet milijonov izvodov.
Brownov roman je vsekakor ena od najbolj pričakovanih knjig v založniški zgodovini. Avtor je gradivo zbiral pet let, pisanje je bilo, kot je dejal, "nenavadno, a čudovito potovanje".
KOMENTARJI (22)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.