
Glenn je 20. februarja 1962 trikrat obkrožil Zemljo, 36 let kasneje, leta 1998, pa je star 77 let, poletel v vesolje še z vesoljskim raketoplanom Discovery in postal najstarejši človek, ki je bil kdaj v vesolju.
Rodil se je 18. julija 1921 v mestu Cambridge v Ohiu. Pred 40 leti je v vesoljski ladji Mercury 6, imenovani tudi Friendship 7, med skoraj pet ur krožil okoli našega planeta. Tako je ponovil podvig Jurija Gagarina in Germana Titova iz leta 1961, a v Združenih državah Amerike so ga po poletu sprejeli kot narodnega junaka. Dve leti kasneje je zapustil ameriški vesoljski program in se podal v politiko. Postal je demokratski senator v Ohiu, toda ves čas si je želel, da bi vesoljski skafander lahko oblekel ponovno.
Glenn je najstarejši človek, ki je bil kdaj v vesolju. Pri odločitvi za ponovni polet na starost sta ga podprla nekdanji ameriški predsednik Clinton in nekdanji ameriški podpredsednik Al Gore. Pred Glennom je bil najstarejši vesoljec Američan Story Musgrave, ki je novembra 1996 pri 61 letih šestič in predvidoma zadnjič poletel v vesolje v raketoplanu Columbia. Najmanj osem članov posadk ameriških raketoplanov je imelo med poleti nad 55 let. Astronavtka Shannon Lucid je imela 54 let, ko je na ruski orbitalni postaji Mir preživela šest mesecev, le leto več pa je imel najstarejši ruski kozmonavt, ki je raziskoval v isti postaji.
Pred Glennom sta dva ameriška astronavta opravila le podorbitalni polet, Alan Shepard in Virgil Grissom. Od prve peterice vesoljcev je živ le še Glenn. Grissom je leta 1967 zgorel v kabini Apolla 1, Gagarin se je leto kasneje ubil z letalom, Shepard je umrl leta 1998, Titov, ki si je želel potolči Glennov starostni rekord, pa predlani.