
Sliko so v muzeju že po nekaj minutah prenesli v konservatorsko delavnico, kjer so se takoj lotili odpravljanja škode. Hiter odziv je po besedah Museja povečala možnosti, da jo rešijo. Na sliki že ves čas neutrudno dela vodja konservatorske delavnice.
Predstavnica za stike z javnostmi tamkajšnje policije Jodi Silva je dejala, da je policija že pregledala posnetek varnostnih kamer v muzeju in tudi posnetek, narejen z mobilnim telefonom, ki ga je posnela priča tega dejanja in ga pozneje objavila na spletnem portalu YouTube.
Posnetek je dolg 24 sekund in prikazuje moškega, oblečenega v črno, kako pred sliko podrži šablono, jo poprši in nato odide. Za njim na sliki ostane podoba bikoborca in bika ter beseda "conquista". Ko moški odide, se oseba, ki je posnela video, približa sliki in posname škodo. Pojavljajo se ugibanja, ali sta storilec in oseba, ki je posnela video, povezana.
Kdaj bo slika spet razstavljena, Muse še ne ve, kot je dejal, je ne želijo prehitro vzeti iz restavratorske delavnice. Dogodek v razstavišču zbirke Manil ni prvo vandalsko dejanje nad Picassovimi deli. Leta 1999 se je denimo neki duševni bolnik v Amsterdamu lotil slike Gola ženska v vrtu. Sicer pa so že bila tarča vandalizma tudi dela nekaterih drugih umetnikov. Rembrandtova znamenita slika Nočna straža je bila dvakrat porezana, enkrat pa so se je lotili z razpršilom. Večkrat je bila "napadena" tudi Leonardova Mona Lisa – s kislino, kamnom in celo s čajno skodelico. V muzeju Menil, ki je za javnost odprt od 1987, vstop pa je prost, bodo po tem dogodku spet pretehtali varnostne pogoje, vendar večjih sprememb, kot pravijo, ne načrtujejo.

KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.