Goran Vojnović: Figa - Vojnović je s tem romanom odrasel kot avtor, saj se tokrat spušča globoko v razmišljanja o parterskih odnosih, katerih posledice se prenašajo iz generacije v generacijo. Strast, prevara, zvestoba, ljubezen do bolečine, naveličanost, odhajanja, pogrešanja, vse to so deli kompleksnih odnosov, ki povezujejo glavne osebe v tej družinski sagi. Večina zgodbe se odvija pod površjem, globoko pod kožo pripovedovalca, a je tako čudovito ubesedena, da vam bo srce krvavelo skupaj z njim.
Sašo Dolenc: Od genov do zvezd - Če je radovednost vaša čednost, boste z največjim veseljem brali nenavadne zgodbe o znanih in malo manj znanih osebah in dogodkih iz sveta znanosti. V svojih knjigah jih že nekaj let zbira dr. Sašo Dolenc, filozof in fizik z navdušujočo sposobnostjo enostavnega razlaganja zapletenih stvari. Zvedeli boste, kako smo v Cankarjevem domu razvijali internet za Kitajce, kako so merili velikost vesolja, kaj je iztrebilo dinozavre in še marsikaj zanimivega. Če želite z dopusta priti malce bolj razgledani, boste na plaži brali to knjigo. (P. S.: Če vas bo knjiga navdušila, poiščite še Kratko zgodovino vsega, avtorja Billa Brysona. Od tu naprej se boste tako in tako zaljubili v tovrstno literaturo.)
Anthony Doerr: Vsa ta nevidna svetloba - Seveda se da še napisati roman o drugi svetovni vojni in jo obdelati s čisto novega zornega kota. Anthonyju Doerrju je to uspelo tako dobro, da je zanj dobil Pulitzerjevo nagrado, kar vas ne bo presenečalo, ko boste knjigo prebrali v eni sapi. Zgodba se vrti okoli slepe deklice, dečka z radijskim sprejemnikom, diamanta iz pariškega muzeja in mesteca Saint-Malo na bretonski obali. Napisana je na res izviren način s kratkimi telegrafskimi poglavji, ki vam ne bodo pustili dihati vse do zadnje strani.
Če bi radi postali del gibanja Knjigobežnice ali pa samo želite najti dobro knjigo, si lahko več preberete v njihovi Facebook skupini.