V Veliki Britaniji, kjer je pozitivno mnenje o ZDA tradicionalno visoko, in kjer je v minulem obdobju Ameriko podpiralo okrog 75 odstotkov ljudi, se je podpora ZDA ob iraški krizi zmanjšala na 48-odstotno raven.
Še, in to precej, je nižje pozitivno mnenje o ZDA v nekaterih drugih evropskih državah. Raziskava raziskovalnega centra PEW - rezultati so bili objavljeni pred dvema dnevoma - na primer kaže, da ima pozitivno mnenje o ZDA manj kot vsak peti Španec oz. 14 odstotkov prebivalstva te države, katere vlada je sicer podpirala ameriški pristop do reševanja iraške krize.
V Franciji, kjer je imelo leta 2002 pozitivno mnenje o ZDA nekaj več kot 60 odstotkov Francozov, ima marca 2003 takšno mnenje le še okrog 30 odstotkov prebivalcev, v Nemčiji, kjer je bilo pozitivno mnenje o ZDA v 2002 prav tako okrog 60 odstotkov, pa je v marcu 2003 takšno mišljenje imelo le še 25 odstotkov vprašanih. V Italiji se je v omenjenem obdobju podpora ZDA spustila z okrog 70 na 34 odstotkov.
Evropejci tudi več ali manj prevladujoče menijo, da bi morala Zahodna Evropa bolj neodvisno pristopiti k varnostnim in diplomatskim vprašanjem, tudi kaže raziskava raziskovalnega centra PEW. Prebivalstvo petih zahodnoevropskih držav (Velika Britanija, Francija, Nemčija, Italija in Španija) z izjemo Britancev večinsko meni, da bi morala Evropa tu postati bolj neodvisna od ZDA. Podpora takšni ideji tudi v Veliki Britaniji ni prav nizka - s tem se strinja 48 odstotkov vprašanih Otočanov.
Je pa o tem precej drugačno mnenje Američanov. Kot kaže raziskava, jih 62 odstotkov meni, da bi morale varnostne in diplomatske vezi ZDA z Zahodno Evropo ostati nespremenjeno tesne. V raziskavo je bilo zajetih po 1000 ljudi v ZDA in v Veliki Britaniji ter po okrog 500 oseb iz ostalih držav, ki so bile vključene v anketo.