Nova vrsta embalaže je takoj postala hit, saj je bila v primerjavi s steklenicami in drugimi vrstami pakiranja lahka, stabilna in nelomljiva.
Za uradni rojstni dan pločevinke sicer velja 24. januar 1935, ko je pivovarna Gottfried Krueger s sedežem v Newarku v ameriški zvezni državi New Jersey začela prodajati dve vrsti piva (Krueger's Finest Beer in Krueger's Cream Ale) v pločevinkah.
Najprej so izdelali poskusno serijo 2000 pločevink, na katero so se pivci piva dobro odzvali; večina jih je menila, da je takšno pivo bolj podobno točenemu pivu kot pa pivu v steklenici.
Do konca leta 1935 je pivo v pločevinkah izdelovalo kar 37 ameriških pivovarn, danes pa se prodaja povsod po svetu.
Zanimivo je tudi to, da so prve pločevinke potrebovale posebni odpirač, s katerim jih je bilo moč odpreti. Nekatere so imele zgornji del v obliki stožca, s čimer so spominjale na steklenice.
Danes ima standardna oblika pločevinke prostornino 0,33 litra, v njej pa prodajajo vse vrste pijač, predvsem pivo, energijske napitke in brezalkoholne pijače.
Pivo v pločevinki ima še posebej dolg rok trajanja, saj ni izpostavljeno svetlobi, prav tako pa tudi ne prihaja do uhajanja določenih sestavin.