V raziskavi, ki je trajala nekaj mesecev, so debelejše ženske, ki so več kot pol dnevnih priporočenih kalorij pojedle med zajtrkom, izgubile več kilogramov kot tiste, ki so jedle manj kalorično hrano. Dr. Daniela Jakubowicz je svojih 94 pacientk razdelila v dve skupini. V prvi skupini so za zajtrk pojedle le 290 kalorij, v drugi pa kar 610 kalorij.
Po štirih mesecih diete so ženske iz prve skupine v povprečju shujšale za 12,7 kg, v drugi skupini, ki se je zjutraj prehranjevala bolj obilno, pa so shujšale za 10,4 kg.
Vendar se je situacija po osmih mesecih popolnoma spremenila. Ženske, ki so jedle manj obilne zajtrke, so se v povprečju zredile za 8 kg, tiste pa, ki so jedle krepke zajtrke, pa so v povprečju shujšale za 7,4 kg.
Jakubowiczeva je zaključila: "Skromni zajtrki povečujejo potrebo za hrano, medtem ko obilni zajtrki kontrolirajo apetit in potrebo po škrobu in sladkarijah. "
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.