Italijanski znanstveniki so na hrbtni strani znamenitega torinskega prta, s katerim je bil po smrti domnevno pokrit Jezus Kristus, našli obris človeškega obraza in rok, ki odgovarjajo podobam s prednje strani.
Najdba bo verjetno ponovno vzpodbudila debate, ali je prt originalen ali pa le dober srednjeveški ponaredek. "Dejstvo, da je se obris pojavlja tudi na drugi strani prta, govori v prid zagovornikov, da je prt originalen," je povedal profesor Giulio Fanti z univerze v Padovi.
Platno, ki velja za eno najsvetejših in obenem najbolj spornih krščanskih relikvij, je dolgo 4,4 in široko 1,1 metra. Prvič se je pojavilo v 14. stoletju v Franciji, od leta 1578 pa ga hranijo v Torinu. Že več kot 600 let se vlečejo debate o tem, čigava je podoba bradatega moža s sledmi križanja, ki je vidna na prednji strani prta. Strokovnjaki so pri ekspertizi našli sledove krvi, cvetnega prahu in peska, značilnega za Jeruzalem - mesto Jezusovega križanja. Pred 15 leti pa so trije različni laboratoriji z radiokarbonsko metodo odkrili, da platno izvira iz 13. oziroma 14. stoletja in da gre verjetno za srednjeveški ponaredek.