
Žarenje Sonca je bilo tako močno, da je preobremenil detektorje na satelitih, ki beležijo pojave na Sončevi površini. Pojav je mogoče opazovati tudi s prostim očesom, saj je te dni ponavadi takoj, ko se stemni, na nebu mogoče videti bleščeče svetlikanje, imenovano aurora borealis. Kot je pojasnil predsednik astronomskega društva Orion Bojan Kraut, je polarni sij v Sloveniji mogoče opazovati že približno 14 dni, praktično vsak dan. Po njegovih besedah je Sonce dejavno kot še nikoli v zadnjih 30 letih.
Polarna svetloba se ponavadi pojavi v valovih. To pomeni, da ni mogoče napovedati, kdaj se bo to zgodilo, ponavadi pa se polarni sij prvič pojavi takoj po sončnem zahodu, drugi val pa okoli polnoči. Polarni sij bo najverjetneje tudi nocoj in v prihodnjih dneh mogoče videti, in sicer v smeri proti zahodu.
Geomagnetni vihar je pojav, ko velikanska količina Sončevega plina, ki je nastal ob izbruhu plazme na Soncu, z veliko hitrostjo potuje mimo Zemljine atmosfere. Hitrost plina dosega tudi več kot tri milijone kilometrov na uro. Tovrstni viharji, ki lahko povzročajo težave v satelitskih komunikacijah in pri prenosu radijskih signalov, naj bi se vrstili vsakih 11 let. Strokovnjaki napovedujejo, da naj bi okrepljeno delovanje Sonca trajalo še predvidoma dva tedna.