
Šejkinja Al Tanija lahko kot vodja katarskega odbora za muzeje letno porabi milijardo ameriških dolarjev (720 milijonov evrov) za nakupe umetnin.
To je 30-krat toliko, kot ima na voljo eden največjih muzejev na svetu Muzej moderne umetnosti v New Yorku (MoMA), zato ni presenetljivo, da se ji ob njenem obisku klanjajo vsi, od vladnih ministrov do županov, so ob lestvici "Power 100" zapisali v ArtReview.
Šejkinja Al Tanija se je po lanskem 11. mestu na prvo mesto po pisanju ArtReview zavihtela zaradi kupne moči. Lani je katarski odbor za muzeje namreč za 250 milijonov dolarjev (181 milijonov evrov) kupil Cezannove Kvartopirce, ki so tako postali najdražja slika na svetu.
"Ko se bodo v Dohi odločili, da so kupili dovolj umetnin, bo na umetnostnem trgu nastala luknja, ki je nihče ne bo mogel zapolniti," so še zapisali v ArtReview.
Na drugo mesto lestvice se je uvrstil v Nemčiji rojeni newyorški galerist David Zwirner, tretje mesto pa je zasedel švicarski preprodajalec umetnin Iwan Wirth.

KOMENTARJI (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.