Znanstveniki so našli 70 milijonov let staro mehko tkivo tiranozavra, ki vsebuje tudi ostanke žil. Do sedaj so bile raziskave o dinozavrih omejene na fosilizirane kosti, nova najdba pa pomeni pravo malo revolucijo, saj bodo znanstveniki poskusili iz tkiva izolirati beljakovine, da bi z njihovo pomočjo izvedeli, kako so dinozavri živeli. Vodja raziskav na državni univerzi v Severni Karolini Mary Higby Schweitzer, je povedala, da ni prepričana, ali jim bo uspelo iz najdenega materiala izolirati dinozavrovo DNA.
Mehko tkivo izvira iz mišice stegnenice tiranozavra, ki so ga našli v peščenjaku v Montani. Umrl je star 18 let. Njegovo stegnenico so, ko so jo skušali odstraniti iz peščenjaka, zlomili, potem pa se je pokazalo, da se je notranjost kosti zelo dobro ohranila.
Znanstveniki so v zadnjih letih našli mnogo dokazov, da današnje ptice gensko izhajajo iz dinozavrov, zato so se raziskovalci odločili primerjati tiranozavra z nojem in odkrili, da so vsebina tkiva in žile zelo podobni žilam in tkivu stegnenice noja.
Možnost, da bi našli tako staro mehko tkivo, je izredno redka. Do sedaj so raziskovalci našli v glavnem fosilizirane insekte, ki so se ujeli v smolo in zaledenela trupla mamutov ter praljudi. Tale najdba pa bi lahko odkrila marsikaj novega o fosilizaciji, kako poteka na celičnem nivoju in v kemičnem smislu.