Lastniki so zemljo sprva nameravali prodati razvojnim podjetjem (ki bi simbol filmske industrije odstranili) za 22 milijonov dolarjev, kasneje pa so si premislili in skupini, ki se je zavzemala za ohranitev napisa, zemljo ponudili za 12,5 milijona dolarjev, vsota pa je morala biti zbrana do 30. aprila.
Skupina je začela zbirati denar, zadnjo piko na i pa je postavil ustanovitelj Playboya Hugh Hefner, ki je prispeval še zadnjih 900.000 dolarjev, je sporočil guverner Kalifornije Arnold Schwarzenegger. Slednji je pohvalil partnerstvo javne in zasebne sfere, ki bo z zbranim denarjem tako uspela ohraniti simbol Los Angelesa in Hollywooda.
Med akcijo so zbrali 6,7 milijonov zasebnih sredstev, kalifornijske oblasti so prispevale 3,1 milijona dolarjev, lokalni skladi pa preostalih 2,7 milijona. Po besedah guvernerja je denar prispevalo vseh 50 ameriških držav, deset tujih in posamezniki, med njimi Steven Spielberg, Tom Hanks in Hugh Hefner.
"Napis je simbol sanj in priložnosti," je dejal Schwarzenegger in dodal, "da bo napis vedno pozdravljal sanjače, umetnike in avstrijske bodybilderje bodočih generacij".
Dostop do napisa je prepovedan, na nezaželene obiskovalce pa opozarja sofisticiran alarmni sistem. Napis je bil zadnjič obnovljen leta 1970, ko je devet donatorjev 'posvojilo' vsak svojo črko in za obnovo skupaj plačalo 27.777 dolarjev.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.