Pri Forbesu so posebej pohvalili njena prizadevanja za temeljito revizijo nemškega davčnega in zdravstvenega sistema ter za brzdanje naraščajočih proračunov EU.
V prvi peterici Merklovi sledijo predsednica Zvezne korporacije za zavarovanje depozitov (FDIC) Sheila Bair, ki je samo letos zaradi globalne finančne krize nadzorovala zaprtje 77 bank, izvršna direktorica PepsiCo Indra Nooyi, izvršna direktorica britanskega rudarskega koncerna Anglo American Cynthia Carroll ter nekdanja prva dama Singapurja Ho Ching, ki je na čelu investicijske družbe Temasek.
Na lestvici, pri sestavljanju katere Forbes upošteva tri kriterije – medijsko prisotnost kandidatk, moč položajev, ki jih zavzemajo, ter velikost in pomen držav, podjetij ali organizacij, ki jih predstavljajo, sicer tudi letos prednjačijo Američanke. Med prvimi desetimi so tako le štiri Neameričanke, poleg omenjenih treh še izvršna direktorica francoskega jedrskega koncerna Areva Anne Lauvergeon na devetem mestu.
Na lestvici se je prvič doslej znašla prva dama ZDA Michelle Obama, ki ji je pripadlo 40. mesto. Nedavno potrjena prva ameriška vrhovna sodnica latinskoameriškega izvora Sonia Sotomayor je na 54. mestu, ameriška državna sekretarka Hillary Clinton na 36., mesto pred njo pa je pripadlo predsednici ameriškega kongresa Nancy Pelosi. Oprah Winfrey je na 41. mestu, mesto pred britansko kraljico Elizabeto II.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.